Bafa Gölü Pansiyonları ve Bafa Gölü Pansiyon Fiyatları

Eski adıyla Vafi Denizi olarak bilinen, günümüzde Çamiçi olarak da adlandırılan Bafa Gölü, Menteşe Dağları’nın iç kesimlerine kadar sokulmuş, muhteşem güzellikte bir tatlı su gölü.

Bafa Gölü, önceleri Ege Denizi’nin bir parçasıymış. Ancak zaman içerisinde Büyük Menderes deltasının bölgeye taşıdığı alüvyonlarla boğaz kapanmış ve bu görülmeye değer güzellikte bir göl oluşmuş. Doğal set gölü olan Bafa Gölü’nde bugün irili ufaklı pek çok adacık var. Hatta bu adacıkların bazılarında tarihi kalıntılara bile rastlayabilirsiniz. Bafa Gölü doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda ülkemizin önemli kuş cennetlerinden biri. Göl, çok sayıda kuş türünün göç yolları üzerinde yer alıyor. Göçmen kuşlar bahar aylarında, gölün sığ sularında konaklayıp ürüyorlar. Kuşların yanı sıra göl de tatlı su balıkçılığı da oldukça yaygın. Pek çok balık çeşidi de bulunuyor. Bafa Gölü kenarında şirin ve muhteşem göl manzaralı konaklama tesisleri yer alıyor. Genellikle aile işletmesi olan tesisler butik otel ve pansiyon olarak hizmet veriyorlar. Yılın her dönemi hizmete açık olan Bafa Gölü pansiyonları genellikle oda kahvaltı hizmet veriyor. Gün içinde ise taze göl balıkları ile göl kenarında güzel bir ziyafet çekebilirsiniz kendinize. Ege’nin çeşit çeşit zeytinyağlıları eşliğinde Bafa Gölü’nden tutulan taze mevsim balıkları, kendinizi ödüllendirmenin tam zamanı. Bafa Gölü pansiyonları mis kokulu çam ve zeytin ağaçları arasında konumlanmış, doğayla dost olan tesisler. Eşsiz göl ve doğa manzaralı odaları ise zevkle dekore edilmiş. Bafa Gölü pansiyonlarının fiyatları ise oldukça ekonomik. Kalabalık grupların, özel tatil günlerinde ve hafta sonu kaçamaklarında dahil çocuklu ailelerin bile rahatlıkla tatil yapabileceği tesisler. Siz de bu doğa harikası gölü bir an önce görmek isterseniz sitemizi inceleyerek Bafa Gölü pansiyonları, Bafa gölü pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

 • Selenes Pansiyon - Bafa Gölü

  Promosyon

  Selenes Pansiyon - Bafa Gölü Promosyon ve Aktiviteler

  Promosyon ve Aktiviteler Otelimizde minimum 3 gün kalan misafirlerimize gölde ücretsiz tekne turu düzenliyoruz. Aktivitelerimiz; Beşparmak dağında tarih ve doğa ile içiçe trekking tur organizasyonları,Bafa gölünde tekne turları,temmuz ayında fotoğraf sanat kampı etkinlikleri

  Ege Bölgesi / Muğla / Bafa Gölü
  Pansiyon Bu Ay Açık
  Doğa içerisinde canlı, tarihi, gürültüden uzak, muhteşem man...

  Nasıl Bir Yer? : Pansiyon
  Yorumlar : 1
  Sayfası 13034 kez ziyaret edilmiş