Pansiyon Rehberi
X
X

Abant Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567517692979780.jpg

Doğa dostlarının yıllardır vazgeçemedikleri bir masal diyarı gibidir Abant. Adını eşsiz güzellikteki Abant gölünden alır ve çevresiyle birlikte Abant Gölü Milli Parkı olarak koruma altına alınmıştır.

Her mevsim ayrı güzellikte doğa manzaraları sunan Abant’ta ilkbaharda doğanın uyanışı ile açan çiçekler ve kuş sesleri ile içinizi sonsuz bir mutluluk ve enerji doldururken, sonbaharda sarının her tonunu veren orman bitkileri, yeni bir uyanış için uykuya dalan doğanın hüznünü anlatır. Büyük şehirlere yakın mesafede olmasıyla özellikle hafta sonları için tercih edilen Abant, aslında uzun konaklamalar için de oldukça elverişli bir bölge. Çünkü bu doğa harikası alanda pek çok aktivite yaparak günlerinizin dolu dolu geçmesini sağlayabilirsiniz. Mesela gölde ve çevresinde yapabileceğiniz, doğa keşif yürüyüşleri, kuş ve endemik bitki gözlemi, bisiklet ve fotoğrafçılık turları, trekking, fayton ve sandal gezileri gibi pek çok farklı faaliyet vardır. Doğa âşıkları Abant’a geldiklerinde Samandere Şelalesi’ne uğramadan dönmezler. Bu cennet köşe Tabiat anıtı olarak ilan edilmiştir. Vadide yapacağınız uzun yürüyüşlerde anıt ağaçlar, ilginç kayalar, bir cadı kazanı ve üç tane şelale görebiliyorsunuz. Vadinin henüz ziyaret edilmeyen bölgesinde ise beş tane daha şelale bulunuyor. Abant’ın yakın çevresinde bulunan bir diğer şelale de Düzce sınırları içerisinde kalan Güzeldere Şelalesi’dir. Ayrıca yine civarda sayılabilecek Yedigöller Milli Parkı, Örmeci Yaylası ve Sinekli Yaylası doğayla içi içe geçireceğiniz günlerinizde alternatif rotalarınız olabilir. Dünyaca ünlü şefler yetiştiren Bolu’nun yöresel mutfağı da ülke sınırlarını aşmıştır. Konaklamanız süresince Türk mutfağının eşsiz örneklerini tadabildiğiniz gibi Bolu ve Abant yöresinin yemeklerini de denemenizi öneririz. Örneğin: güveçte tereyeğlı alabalık, bıldırcın ızgara, Bolu orman kebabı, Abant kebabı, Abant usulü patlıcanlı kebap ve Köroğlu sarması yörenin tadına doyamayacağınız lezzetleridir. Abant pansiyonları bölgenin doğal dokusuna uygun mimarisi, temizliği ve konforu ile konuklarını dört mevsim ağırlıyor. Abant gezinizde yaşayacağınız yenilenme ve dinlenmeye bölgenin eşsiz doğası kadar konaklama tesislerinin kalitesi ve misafirperverliği de katkı sağlıyor. Abant pansiyonları, özellikle kış ve yaz turizm sezonlarında artan talebe göre farklılaşan fiyat politikaları uygulamakta. İlkbahar ve sonbahar ise doğa dostlarının keyif alarak vakit geçirdikleri dönem ve şanslılar ki bu dönemde konaklama fiyatları görece daha düşük seyrediyor. Sitemizi ziyaret ederek Bolu Abant pansiyonları, Abant pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz