Pansiyon Rehberi
X
X

Alaçatı Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1afbb85b711d5049bb47f9389821028e5d4aa9dc.jpg

Kendine has mimarisi, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, yel değirmenleri, mavi beyaz badanalı evleri ile Alaçatı Ege’nin en gözde tatil beldelerinden biri. 15-20 yıl öncesine kadar bu kadar popüler olmayan Alaçatı,

2000’li yılların başında konaklama tesislerinin çoğalmasıyla birlikte turizmin en gözde beldelerinden biri haline geldi. Alaçatı’da bulunan konaklama tesislerinin çoğu eski Alaçatı mimarisine sahip evlerin restore edilmesi ile hizmete açılmış tesisler. Eskiden üzüm bağları ve şarapları ile biline belde şimdilerdeyse sert rüzgârı ile sörf tutkunlarının göz bebeği.

Alaçatı, ülkemizdeki pek çok tatil beldesine göre oldukça fazla rüzgâr alıyor. Bu sebeple de sörf başta olmak üzere pek çok su sporu için gayet elverişli. O kadar ki Alaçatı “denizin rüzgârla dans ettiği yer” olarak bilinir. Alaçatı rüzgarının yanı sıra daha beldenin girişinde sizi karşılayan yel değirmenleri ile de ünlü. Alaçatı’da konaklama tesislerinin sayısı da giderek artıyor. Genellikle butik otellerin apart otellerin ve pansiyonların hâkim olduğu Alaçatı’da işletmecilerin çoğu beldenin halkı ya da zamanının büyük çoğunluğunu Alaçatı’da geçiren kişiler. Alaçatı pansiyonları genellikle denizin gerisinde, beldenin merkezinde konumlanmışlar. Oda kahvaltı hizmet veriyorlar, ancak günün her saati bölgenin lezzetli yemeklerini, meşhur zeytinyağlılarını ve pansiyona özgü atıştırmalıkları bulabilirsiniz. Hele de Alaçatı’nın lezzetli ve çeşit çeşit otlarından yapılan salatalarını tatmayı unutmayın. Alaçatı pansiyonları bir tatilden beklediğiniz her şeyi sunuyorlar. Estetik ve taş mimarileri, her odanın özel dekorasyonu ve işletmecilerin güler yüzü ile unutamayacağınız bir tatil bekliyor sizi.

Pansiyonların işletmecileri ve personelleri o kadar içten ve yardımsever ki iki güne kalmaz dost oluveriyorsunuz. Sabah mis gibi Alaçatı havasına uyandığınızda, yürüyüş dönüşü, ev sahibesi hanımın yaptığı çeşit çeşit reçellerle kahvaltınızı yaparken işletmeciniz kahvenizi de alıp geliveriyor yanınıza sohbete. Hatta akşam da şarabınızı alıp havuz başında birlikte sohbet ederken buluyorsunuz kendinizi. Önümüzdeki yıl yine ziyaret edeceğiniz dostlar ediniyorsunuz kendinize.

Alaçatı pansiyonlarının işletmecileri yeri geliyor dostunuz yeri geliyor rehberiniz oluyor. Alaçatı pansiyonlarının pek çoğu yılın her dönemi hizmete açıklar. Ancak eğer yaz aylarında beldeye gidecekseniz erkenden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü yaz aylarında oldukça yoğun çalışıyorlar. Alaçatı pansiyonlarının fiyatları ise diğer konaklama tesislerine göre uygun. Ancak dönemsel fiyat farklılıkları görülebilir. İsterseniz sevgilinizle güzel bir Alaçatı tatili, isterseniz arkadaş grubunuzla eğlenceli bir hafta sonu isterseniz de ailenizle huzurlu bir tatil… Alaçatı pansiyonları tüm beklentilerinize cevap veren tesisler. Sundukları fiyatlarla da bütçenize dost oldukları belli. Eğer Alaçatı’ya hala gitmediyseniz gerçekten çok şey kaçırdınız. Bu yaz belki de en uygun zaman olabilir. Sitemizi inceleyerek Alaçatı pansiyonlarını, Alaçatı pansiyon fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve ödeme koşullarını görebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz