Pansiyon Rehberi
X
X

Antalya-Kaleiçi Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
d655068c5b21abfec42ab75f2e171412bafb0012.jpg

Antalya’nın doğduğu yer olarak bilinen Kaleiçi, surlarla çevrili tarihin izlerini günümüze de ulaştırmayı başarmış bir tatil beldesidir. Kaleiçi’nde Rumların da Osmanlının da izlerini yan yana görebilmeniz mümkün.

Antalya Kaleiçi’nin denize açılan dar sokakları, Arnavut kaldırımları, sırtını yasladığı yemyeşil doğası ve tarihi ile beldenin kültürünü olduğu gibi bugün de görebilirsiniz. Kaleiçi’nde eskiden kalan Rum evleri genellikle ahşap ya da taştan yapılmış, küçük ve şirin evlerdir. Genellikle avlusu ve bahçesi bulunan evler tamamen eski kültürleri yansıtan yapıdadırlar. Kaleiçi’ne geldiğinizde bu sokaklarda gezin, vakit geçirin ve tarihi fotoğraflayın!

Antalya’nın hareketli gündüz ve gece hayatının yanında Kaleiçi’nde tatil oldukça sakin geçiyor. Alışveriş yapmak için çıktığınızda antika dükkânlar otantik havaları ile sizi karşılarken akşam yürüyüşünde denizin sesi eşlik ediyor size. Şöyle gün batımında tatlı bir musiki eşliğinde rakı balık keyfi ise bambaşka bir huzur.

Kaleiçi’nde konaklamak için seçenekleriniz de çok. Büyük otellerin yanı sıra butik oteller ve pansiyonlar da mevcut. İsterseniz sokak aralarına gizlenmiş isterseniz de denize yakın pansiyonlar bulmanız mümkün. Antalya Kaleiçi pansiyonları eski mimarileri ile bütünleşen günümüz imkânlarını sunuyorlar misafirlerine. Lüks otelleri aratmayan temizlik ve konfor var pansiyonlarda. Siz de tarihe meraklı biriyseniz tercihiz tarih kokan Kaleiçi pansiyonlarından yana olmalı.

Antalya Kaleiçi pansiyonlarının işletmecileri ise genellikle beldede yaşayan halk. Oldukça güler yüzlü ve samimiler. Müşteri gibi değil de misafirleri, dostları gibi ağırlıyorlar sizi. İsterseniz size beldeyi anlatan bir rehber, isterseniz dert ortağı isterseniz de kahkahalarla sohbet ettiğiniz bir dostunuz oluveriyorlar. Kaleiçi pansiyonları eski evlerin restore edilmesi ile pansiyona dönüştürülmüş. Eski evlerin avlulu ve bahçeli özelliklerini pansiyonlarda da görebilirsiniz. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar.

Antalya Kaleiçi pansiyon fiyatları ise oldukça uygun. Kaleiçi pansiyonlarının fiyatları, misafirlerin bütçesi düşünülerek oluşturulmuş. Her kesimden turistin bütçesine ve zevkine uygun bir Kaleiçi pansiyonu mutlaka bulabilirsiniz. Siz de Kaleiçi’nde huzur ve tarih dolu bir tatil geçirmek isterseniz sitemizi inceleyerek Antalya Kaleiçi pansiyonları, Kaleiçi pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi almayı ve rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz