Pansiyon Rehberi
X
X

Antalya Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
78a7c774047f935be24d920aa2fb6458fcf0ed8b.jpg

Tarihi, doğal güzellikleri, oldukça fazla güneşli gün sayısı ve yaz mevsimi, muhteşem güzellikteki denizi ile dünyaca ünlü bir tatil cenneti Antalya. Her geçen gün giderek artan turizm potansiyeli ile sadece yaz aylarının değil,

bahar ve kış aylarının da gözde beldeleri arasında. Antalya’nın pırıl pırıl berrak denizinde ister tüm gün kulaç atın, isterseniz de o berraklıkta süzülen balıkları sayın. Orası size kalmış? Bunların dışında Antalya sizi eğlenceli gece ve gündüz yaşantısı, yemyeşil dağları, eşsiz kumsalları ile pek çok farklı aktiviteye de çağırıyor. Her daim ılıman bir iklime sahip Antalya bu güzel özelliği dolayısıyla tatil sezonunun hiç bitmediği bir belde.

Yılın her ayında pek çok farklı ülkeden yerli ve yabancı turistleri görebilirsiniz. İş amaçlı seyahatler için bile gelinse mutlaka turistik gezilere de fırsat buluyor ziyaretçiler. Sırtını Beydağları’nın yeşiline dayamış olan Antalya’nın tarih sahnesine çıkışı da oldukça eskilere dayanıyor. Sizi Taş Devri’nin sayfalarına kadar götüren bir geçmiş… Emin olmak için Karain Mağarası’nda bulunan Paleolitik Çağ kalıntılarını kendi gözlerinizle de görebilirsiniz. Karain, Yağca Köyü civarında yer alıyor. Bunlar dışında Antalya’dan Hititlerin yazılı tabletlerinde de adının geçtiği biliniyor.

Şehrin pek çok yerinde gerek Paleolitik ve Tunç Çağı’na ait kalıntılara gerekse de daha sonraki pek çok farklı uygarlıkların izlerine rastlamanız mümkün. Antalya’nın en güzel beldelerinden biri Kaleiçi de o dönemin izlerini yansıtmaktadır. Palmiyelerle süslenmiş sokaklarında Helenistik ve Roma döneminden kalan surları ve kente girdiğiniz Hadrian Kapısı sizi de gördüğünüzde büyüleyecek ve o günleri gözlerinizde canlandırmanızı sağlayacaktır. Lidyalılar, Bizanslılar gibi pek çok kültüre ev sahipliği yapan bu kalıntılar ve kent Selçuklular ile birlikte Türklerin hâkimiyetine girmiştir.

Antalya’da tarihin yanında doğal güzellikler de ön planda. Mağaralar, şelaleler, plajlar hepsi görülmeye değer. Dolayısıyla Antalya’ya geldiğinizde uzun bir tatil planı yapmalısınız. Birkaç gün size yetmeyebilir.

Antalya’da konaklama tesisleri de oldukça çeşitli. İsterseniz beş yıldızlı lüks otelleri isterseniz butik otelleri isterseniz de pansiyon ve apart otel tarzında hizmet veren konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz. Antalya pansiyonlarını tercih etmek isterseniz hem şehir merkezinde hem de deniz kenarında ya da civar ilçelerde pek çok pansiyon bulabilirsiniz. Hepsi birbirinden konforlu ve rahat. Antalya pansiyonlarında hizmet ön planda. Bu sebepledir ki öncelikle Antalya’nın iklimine uygun planlanmış ve inşa edilmişler. Amaç serin ve keyifli bir tatil geçirmek. Dolayısıyla pansiyonların odaları güneş görse de oldukça serin. Yapı malzemesi seçilirken de iç dekor olarak da buna dikkat edilmiş. Antalya pansiyonları genellikle orada yaşayan ailelerin işlettiği şirin ve sıcakkanlı hizmet veren tesisler. Çoğu yeşil bir bahçeye sahip ve taş malzemeden yapılmış. Estetik görünümü ve dekorasyonu ile de sizi cezp ediyor.

İsterseniz Olimpos, Çıralı gibi beldelerde bungalov tarzı ahşaptan yapılmış pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Antalya pansiyonlarında kaldığınızda gerek semt merkezine gerekse de denize ve pek çok önemli noktaya yakın konumda olabilirsiniz. Mavi bayraklı plajlarında güneşin ve denizin tadını çıkarırken istediğiniz her an alışveriş yapıp tarihi yerleri gezme fırsatına da sahipsiniz. Antalya pansiyonları yılın her dönemi hizmete açıklar. Antalya pansiyon fiyatları ise oldukça uygun. Tam tatil sezonunda bile gidilse her kesimden bütçeye uygun pansiyonlar var. Antalya pansiyonlarının cazip fiyat seçenekleri bütçenize dost olurken siz de pansiyonunuzda bir ağacın gölgesinde uzanmış tüm yılın stresini atabilirsiniz. Şimdiden plan yapıp rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz