Pansiyon Rehberi
X
X

Artvin-Yusufeli Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi

Yusufeli Artvin’in güneybatısında Çoruh Nehri ve Barhal Çayı’nın birleştiği dar bir vadide kurulmuş yeşilin her tonuna sahip, tarih ve doğanın kucak kucağa olduğu, doğa sporlarının pek çoğunu yapabileceğiniz bir yöredir.

Ortaçağlara kadar uzanan tarihindeki ilk yapılar Bağratlılara aitken 16.yy’da Osmanlı hâkimiyetine giren Yusufeli’de bu dönem itibariyle ilk Türk İslam eserleri görülmeye başlar. Yusufeli, Bizans, Bağratlılar, Arap, Abbasiler, Selçuklu, Moğollar ve Osmanlı gibi önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Günümüze kadar kalan eserler ise İşhan Manastırı, Barhal Manastırı, Tekkale Kilisesi, Ersis Kalesi, Esendal Camii, Erkinis Kalesi, Nihah Kalesi, Oşnak Kalesi, İşhan Kalesi, Öğdem Kalesi ve Aşbişen Kalesidir. Doğa sporlarının hemen her türü Yusufeli’de yapılabilmektedir. Ciro Çağlayanı, trekking ve dağcılık sporları için elverişli Kaçkar ve Altıparmak Dağları, benzersiz doğaya sahip Yusufeli köyleri, Marsis Dağları, dağların zirvelerindeki krater ve buzul gölleri, rafting ve kano sporlarının yapıldığı Çoruh Nehri ve Barhal Çayı, Yusufeli’nin unutulamaz nitelikte ve görülmeye değer doğal güzellikleri arasındadır. Karadeniz mutfağının etkisi altındaki Yusufeli’de coğrafi olarak yakın olduğu Erzurum mutfağından da izler görülmektedir. Özelikle yöresel lezzetlerden Sütlü Çorba, Keşkek, Kaymak Kuymağı, Peynir Kuymağı, Kavut Aşı,Hinkal, Çandil, Boran, Dügmeç, Kavut Herlesi, Makarlama, Mırkıl, Koptin, Kaysefe gibi yemeklerden damak zevkinize uygun olanları mutlaka tatmanızı öneririz. Yusufeli seyahatinizde doğa ya da tarih gezilerinizden sonra dinlenip yeni güne enerji dolu olarak girmenizi sağlayacak pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Yusufeli pansiyonları doğayla uyumlu olarak temelsiz ahşap binalar olarak inşa edilmektedir. Bu sayede yaz ve kış en uygun sıcaklığı sağlayabilmektedir. Yusufeli pansiyonları oda kahvaltı olarak hizmet veriyorlar ve Yusufeli pansiyon fiyatları ise oldukça uygun. Sitemizi inceleyerek Artvin Yusufeli pansiyonları, Yusufeli pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz