Pansiyon Rehberi
X
X

Bafa Gölü Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi

Eski adıyla Vafi Denizi olarak bilinen, günümüzde Çamiçi olarak da adlandırılan Bafa Gölü, Menteşe Dağları’nın iç kesimlerine kadar sokulmuş, muhteşem güzellikte bir tatlı su gölü.

Bafa Gölü, önceleri Ege Denizi’nin bir parçasıymış. Ancak zaman içerisinde Büyük Menderes deltasının bölgeye taşıdığı alüvyonlarla boğaz kapanmış ve bu görülmeye değer güzellikte bir göl oluşmuş. Doğal set gölü olan Bafa Gölü’nde bugün irili ufaklı pek çok adacık var. Hatta bu adacıkların bazılarında tarihi kalıntılara bile rastlayabilirsiniz. Bafa Gölü doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda ülkemizin önemli kuş cennetlerinden biri. Göl, çok sayıda kuş türünün göç yolları üzerinde yer alıyor. Göçmen kuşlar bahar aylarında, gölün sığ sularında konaklayıp ürüyorlar. Kuşların yanı sıra göl de tatlı su balıkçılığı da oldukça yaygın. Pek çok balık çeşidi de bulunuyor. Bafa Gölü kenarında şirin ve muhteşem göl manzaralı konaklama tesisleri yer alıyor. Genellikle aile işletmesi olan tesisler butik otel ve pansiyon olarak hizmet veriyorlar. Yılın her dönemi hizmete açık olan Bafa Gölü pansiyonları genellikle oda kahvaltı hizmet veriyor. Gün içinde ise taze göl balıkları ile göl kenarında güzel bir ziyafet çekebilirsiniz kendinize. Ege’nin çeşit çeşit zeytinyağlıları eşliğinde Bafa Gölü’nden tutulan taze mevsim balıkları, kendinizi ödüllendirmenin tam zamanı. Bafa Gölü pansiyonları mis kokulu çam ve zeytin ağaçları arasında konumlanmış, doğayla dost olan tesisler. Eşsiz göl ve doğa manzaralı odaları ise zevkle dekore edilmiş. Bafa Gölü pansiyonlarının fiyatları ise oldukça ekonomik. Kalabalık grupların, özel tatil günlerinde ve hafta sonu kaçamaklarında dahil çocuklu ailelerin bile rahatlıkla tatil yapabileceği tesisler. Siz de bu doğa harikası gölü bir an önce görmek isterseniz sitemizi inceleyerek Bafa Gölü pansiyonları, Bafa gölü pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz