×

Bergama Pansiyonları

Geçmişten günümüze getirdiği harabeleri ile ünlü Bergama, İzmir’e bağlı turistik bir ilçe. Aynı zamanda ülkemizin en büyük ilçeleri arasında olan Bergama, tarihi özellikleri dolayısıyla ünü dünyaya yayılmış bir yer.

İzmir’in kuzeyinde yer alan Bergama, yılın her dönemi yeri ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapıyor. Geçmişte Pers, Lidya, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin yerleşim tarihi ise MÖ 7. yüzyıla kadar uzanıyor. Belde, Helenistik çağlarda bölgenin en güçlü krallığı olarak bilinirmiş.

Bergama ilk parşömenin yapıldığı, ilk Asya kütüphanesinin, ilk hastanenin bulunduğu yer olarak da bilinir. Tedavi yöntemi olarak bilinen psikoterapi ise ilk olarak bu bölgede ortaya çıkmış, bitkilerle ilk tedavi yani farmakolojinin ortaya çıktığı ve tıp ve eczacılığın simgesi olan Yılanlı sütunun bulunduğu kent de Bergama olarak bilinir. Dünyada ilk festival yapan şehrin de Bergama olduğu söylenir.

Bergama’da gelen misafirleri ağırlamak için farklı kategorilerde pek çok konaklama tesisi bulabilirsiniz. İster ilçenin merkezinde ister biraz daha gerilerde, doğanın içerisinde konumlanmış tesisler var. Zevkinize ve bütçenize göre 3-4 yıldızlı biraz daha lüks bir Bergama otelini ya da butik ve küçük otel tarzında hizmet sunan bir oteli veya Bergama pansiyonlarını tercih edebilirsiniz. Bergama pansiyonları, biraz daha uzun tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi. Beldede gezilecek tarihi ve turistik yerlere ya da beldenin merkezine oldukça yakın konumdalar. Bergama pansiyonları ilçenin tarihi atmosferine uygun inşa edilmiş ya da eskiden kalma evlerin restore edilmesi ile pansiyona dönüştürülerek hizmete açılmış tesisler.

Bergama pansiyonları tüm yıl hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Bergama pansiyonlarının fiyatları ise hemen her turistin bütçesine hitap edecek şekilde, oldukça uygun. Siz de ne zamandır istediğiniz Bergama ziyaretinizi gerçekleştirmek ve Bergama pansiyonları, Bergama pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an kapalı

Tesisler Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler