Pansiyon Rehberi
X
X

Bolu-Mengen Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1568635726954948.jpg

Bolu’nun, namı ülke dışına taşmış aşçılarıyla meşhur ilçesi Mengen, doğası, yeşili ve insanıyla İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bir sentezidir. Bolu’ya Yeniçağa ve Gökçesu güzergâhları üzerinden ortalama 1 saat uzaklıktadır.

Tarihi çok eskilere dayanan bu şirin ilçe sırasıyla Hititler, Frigyalılar, Persler, İskender İmparatorluğu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ev sahibi olmuştur ve bu sebeple oldukça renkli bir kültür mozaiğine sahiptir. Doğa ile içi içe olan Mengen pansiyonlarında konaklarken yeşile, doğaya, temiz havaya ve özellikle lezzetli yemeklere doyacaksınız. Mengen’de özellikle uğramanızı önerdiğimiz birkaç yerden ilki Gelin Kayası’dır. Pazarköy istikametine giderken yolun sol tarafında kalan bu oluşum dikkatli incelendiğinde feraceli, duvaklı gelin gibi görünürler. Bürnük köyünde bulunan Şirinyazı Göleti de özellikle doğa tutkunlarının ve balıkçılıkla ilgilenen gezginlerin uğraması gereken yerlerden biri. Göl kıyısında piknik yapabilir, olta ile balık avlayabilirsiniz. Mengen’e 30 km uzaklıktaki Mamatlar Yaylası ise her yerine yayılmış meyve ağaçları ve 900 yıldan daha yaşlı iki meşe ağacı ile ünlenmiştir. Bölgenin en güzel yaylalarından biri olan Mamatlar Yaylası tüm gün zaman geçirebileceğiniz keyifli bir ziyaret noktasıdır. Ayrıca yine Mengen’e 6 km uzaklıktaki Ağalar Gölü de ziyaret edilebilecek doğal oluşumlardan biridir. Mengen’i Mengen yapan usta çırak ve baba oğul ilişkisi ile yüzyıllar boyunca süregelen aşçılık mesleğidir. Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi ile ustaları eğitmeye başlayan profesyonel eğitim kurumları İzzet Baysal Üniversitesi bünyesindeki Aşçılık Yüksek Okulu ile de geleceğin şeflerini yetiştirmeye devam etmektedir. Her yıl ağustos ayının ilk haftası düzenlenen Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali artık uluslararası kimlik kazanmaya başlamıştır ve düzenlendiği dönemde bölge ziyaretçi akınına uğramaktadır. Siz de hem unutulmaz anılara sahip olmak hem de enfes lezzetleri tatmak isterseniz bu dönem için bir gezi planlayabilirsiniz. Bölgenin yöresel tatlarından birkaç örnek vermek gerekirse: kedi batmaz, Mengen pilavı, kaldırık dolması, ovmaç çorbası, halışka ve cincile böreği adı bir çırpıda sayılabilecek yemeklerdir. Mengen gezinizde sizleri ağırlayabilecek Mengen Pansiyonları yılların verdiği birikim ve deneyimle misafirlerini memnun etmeyi çok iyi biliyorlar. Özellikle doğa ile içi içe geçireceğiniz günlerde pansiyonunuzun sahipleri büyük şefleri aratmayan güzellikte sofralar kuruyorlar sizlere. Mengen pansiyon fiyatları ise festival süreci dışında kalan dönemlerde gayet uygun ve ekonomik. Sitemizi inceleyerek de Bolu Mengen pansiyonları, pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz