Pansiyon Rehberi
X
X

Bursa Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567602258529143.jpg

Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Bursa, Güney Marmara’nın en büyük kenti. Türkiye’nin 4. büyük kenti olan Bursa, Marmara Bölgesi’nin de ikinci büyük kenti. 2013 yılı Arap Kültür Başkenti seçilen Bursa..

yılın her dönemi yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında ise Arap turistlerin sık tercih ettiği bölgelerden biri olan Bursa; eteklerinde kurulduğu Uludağ’ın görkemi, Bursa Ovası’nın sakinliği ve Mudanya’nın deniz kokusu arasında konumlanmış bir kent.

“Yeşil Bursa” unvanı ile bilinen kent, son yıllarda azalsa da hala bu unvanın hakkını veriyor. Yemyeşil Uludağ’ın doğası ile masmavi Marmara’nın renkleri arasında yoğrulmuş bir kent. Bursa merkez ise her türlü imkânın bulunduğu tam bir büyük şehir. Sanayi ve tekstilin merkezi kentlerimizden biri olan Bursa, kültür ve tatil turizmi dışında iş turizmi ile de sıkça ziyaret edilen kentler arasında. Özellikle bahar ve yaz aylarında da tatil ve kültür turizmi ile ön planda. Bursa merkezde Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser ve yapı bulunuyor. Merkezdeki tarihi özelliklerin yanı sıra Mudanya, Güzelyalı, Kumla gibi deniz kenarı olan tatil merkezleri de Bursa’nın önemli noktalarından. Bursa’da konaklama seçenekleriniz de oldukça fazla. Gerek şehir merkezinde gerekse de civardaki ve deniz kenarındaki beldelerde çok sayıda konaklama tesisi bulabilirsiniz. Büyük kent otelinden butik otele, pansiyona kadar pek çok tesis bulabileceğiniz Bursa’da, uzun ve ekonomik konaklamalar için Bursa pansiyonlarını tercih edebilirsiniz. Bursa pansiyonları genellikle şehrin denize ve turistik yerlere yakın olan kısımlarında konumlanmışlar. İşletmecileri ise Bursa’nın yerli halkı. Genellikle Mudanya, Güzelyalı, İznik ve Tirilye gibi beldelerde yer alan Bursa pansiyonları; daha çok üç katlı, bölgenin havasını ve kültürünü yansıtan, sıcakkanlı personelleri ile kaliteli hizmet veren tesisler. Yılın her dönemi hizmete açık olan Bursa pansiyonları genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Özel davet ve organizasyonlarınız için, kalabalık arkadaş grupları ve çocuklu aileler için de uygun konaklama imkânı sunuyorlar. Sabah kahvaltılarında ise Bursa’nın ve Gemlik’in lezzetli zeytinleri, çeşit çeşit peynir ve taze sebzelerle ağırlanıyorsunuz. Bursa pansiyonlarının fiyat seçenekleri ise bölgede bulunan büyük otellere göre oldukça ekonomik. Tüm yıl hizmet verdikleri için genelde dönemsel fiyat farklılıkları pek yok. Osmanlı Devleti’nin başkenti keşfedebileceğiniz güzel bir tatil planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Bursa pansiyonları, Bursa pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz