Pansiyon Rehberi
X
X

Datça-Palamutbükü Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567762707917936.jpg

Sıfıra yakın nem oranı ve bol oksijenli havasıyla Datça Palamutbükü, özellikle son yıllarda doğanın kucağında dingin bir tatil hayal edenlerin sıklıkla tercih ettiği turizm beldeleri arasında.

Datça Palamutbükü, Muğla’ya bağlı ve yerleşimi oldukça eskilere dayanan bir ilçe. Halkı genelde balıkçılık ve tarımla uğraşırken son yıllarda turizm de halkın geçim kaynakları arasına girmiş. Palamutbükü, adını bulunduğu yarımadadan alan Datça Yarımadası’nın en ünlü ve en el değmemiş plajlarından biri. Palamutbükü koyu boyunca çok sayıda konaklama tesisi, restoran ve işletme bulunuyor. Ancak ilginçtir ki bu işletmelerin hepsi doğayı ön planda tutmuşlar. Bölgenin el değmemiş doğasına zarar vermeden yapıldıkları gibi doğayı koruyarak da yaşamaya devam ediyorlar. Datça Palamutbükü’nün denizi ise o kadar berrak ki neredeyse 20-25 metreye kadar net bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Koyun hemen karşısında da küçük bir ada var. Palamutbükü’nün kumsalı ise altın sarısı bir kumla çakıl karışımı tertemiz bir plaj. O kadar ki işte bu atmosferde denizin ve doğanın kucağında sahil kalabalık olsa bile her şeyi unutup yenilendiğiniz bir tatil geçiriyorsunuz. Datça’da özellikle tatil sezonunun açılması ile birlikte bölgeye akın eden tatilcileri ağırlayacak çok sayıda tesis var. Palamutbükü konaklama tesisleri ise genellikle butik oteller ve pansiyonlar. Datça Palamutbükü pansiyonlarının işletmecileri beldede yaşayan yerli halk. Son yıllarda gelişen bölge turizmi ile birlikte onlar da duruma ayak uydurmuşlar. Oldukça neşeli ve samimi bir hizmet sunuyorlar. Datça Palamutbükü pansiyonlarının kimisi doğayla uyumlu ağaç evler, kimisi de mimarileri ile dikkat çeken taş evler. Ancak hepsinin rengârenk çiçeklere donatılmış bahçeleri var. Öyle çok yüksek katlı da değiller. Datça Palamutbükü pansiyonlarının bazıları yılın her dönemi hizmete açıklar, bazılarıysa sadece tatil sezonunda. Genellikle oda kahvaltı çalışıyorlar. Temizlik ve konfor, işletmeciler için oldukça önemli. Pansiyonların konumları ise genellikle deniz kenarında, biraz gerilerde olanlarsa denize yürüme mesafesinde yer alıyor. Merkezi pek çok noktaya da yakınlar. Palamutbükü pansiyonlarının fiyatları ise oldukça ekonomik. Uzun süreli bir Datça tatili için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İsterseniz ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla eğlenceli bir tatilin adresi olan Palamutbükü pansiyonları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili sitemizi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz