Pansiyon Rehberi
X
X

Didim Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
35cb864bcc6a524d17937660920ad34929cf720f.jpg

Ege Bölgesi’nin ünlü tatil beldelerinden biri olan Didim, Güllük Körfezi’ni saran iki yarımadadan biri üzerinde kurulu bir yerleşim. 55 kilometreyi bulan upuzun ve altın sarısı kumları ile muhteşem bir sahili var.

Ünü de ülkemizin sınırlarını çoktan aşmış bir tatil beldesi. Didim, yılın her dönemi gerek turistik gerekse de kültürel amaçlı seyahat eden yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesi. Mavinin her tonunu barındıran denizi, yemyeşil ormanları, yüzlerce yıllık tarihi ve güler yüzlü halkı ile görülmeye değer bir belde.

Didim’in tarihi MÖ 8 binli yıllara kadar uzanıyor. O zamandan bu günlere kadar çok sayıda köklü medeniyete ev sahipliği yapan Didim, o medeniyetlerin izlerini bugün bile taşıyor. Dünyanın üçüncü büyük tapınağı olan Apollon Tapınağı ise bunun en güzel kanıtı. Mimari olarak dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Artemis Tapınağı’na benzerliği ile dikkat çekiyor. Tarihi kalıntılar dışında antik çağın önemli filozofları ve tarihçilerinin de bu topraklarda yaşamış olması kentin tarihi önemini artırıyor. Didim isminin hikâyesi ise oldukça ilginç. Yaklaşık 2500 yıl önce Apollon Tapınağı’nın yerinde kutsal kabul edilen defne ağaçlarından koruluk su kaynağı ve kuyu vardı. Tanrıların tanrısı Zeus karanlık gece ( Leto ‘ yu ) burada görmüş ve iki tanrı birbirinden hoşlanarak bu korulukta sevişmişler. Leto da ikiz çocukları Apollon ve Artemis’e hamile kalmış. Dünyaya gelen ikiz tanrılardan dolayı bölgeye ikiz anlamına gelen ” Didymos ” sözcüğünden türemiş Didyma “Didim” adı verilmiş.

Büyükşehirlerin gürültüsü ve karmaşasından sıkılmış bir tatilciyseniz Didim size iyi gelecektir. İsterseniz altın sarısı kumlarda denizin ve güneşin tadını çıkarın ve yorgunluğunuzu atın, isterseniz de alın kameranızı ya da fotoğraf makinenizi hem tarihin izlerini takip edin hem de tarihin sayfalarında kaybolun. Didim’de her yıl gelen çok sayıda tatilciye ev sahipliği yapan konaklama tesisleri de oldukça fazla ve farklı kategorilerde. Ancak tatilcilerin tercihi butik oteller ve Didim pansiyonlarından yana. Çünkü Didim pansiyonları hem ekonomik hem de uzun süreli konaklamaya imkân sağlıyor. Üstelik otele bağlı kalmak gibi bir zorunluluğunuz da yok. Her an çevreyi keşfedebileceğiniz kültür turları planlayabilirsiniz. Ayrıca Didim’de öyle iki üç günlük tatile sığmayacak kadar çok görülmeye değer yer var.

Didim pansiyonları denizin hemen kenarında ya da biraz daha gerilerde, denize yürüme mesafesinde ve beldenin içlerinde konumlanmışlar. İşletmecileri de orada yaşayan belde halkı. Didim pansiyonları genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon hizmet sunuyorlar. Kalite olarak da pek çok büyük otelle yarışacak kapasitedeler. Ailenizle ya da kalabalık arkadaş grubunuzla yapacağınız bir tatil için de oldukça uygun koşullarda hizmet sunuyorlar.

Didim pansiyonları bahar aylarında güneşin yüzünü göstermesi ile dolmaya başlıyor. Hatta kış aylarında hizmet veren tesisler bile var. Bu sebeple eğer tatil sezonunda bir Didim seyahati planlıyorsanız erkenden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Didim pansiyonlarının fiyatları ise oldukça ekonomik. Uzun süreli tatilleriniz için uygun seçenekler sunuyorlar. Her kesimden tatilcinin ya da kalabalık arkadaş gruplarının rahatlıkla konaklama yapabileceği tesisler. Siz de sitemizi inceleyerek Didim pansiyonları, Didim pansiyon fiyatları ve uygun seçenekleri ile ilgili bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz