Pansiyon Rehberi
X
X

Foça Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
73d904714c9b321bf5b61cbc2f7cbc2bfe0b4785.jpg

El değmemiş doğasını ve tarihini bugüne kadar korumayı başarmış İzmir’in ilçelerinden Foça, Görülmeye değer doğası ve tarihi ile misafirlerini bekliyor. Foça, farklı ismini ise ilginçtir ki foklardan almış.

Yerleşimi MÖ 11.yüzyıla tarihlenen Foça’da o zamanlardan bu zamana değişmeyen tek şey beldenin küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olduğu. Foça civardaki denizlerde yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve isim günümüze Foça olarak gelmiş. Foklar bugün de kentin simgelerinden biri. Bu şirin balıkçı kasabası İzmir’e yaklaşık bir saatlik mesafede yer alıyor. Kalabalık turizm beldelerinin aksine oldukça sakin, huzurlu ve sessiz bir kasaba. Son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeli olmasına rağmen doğasını ve dinginliğini koruyabilmiş bir kasaba. Foça, sadece yaz aylarında değil yılın her dönemi yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir kasaba. İlginçtir ki özellikle İsveçli ve Norveçli turistler sıklıkla geliyor kasabaya. Konaklama tesisleri ise ihtiyacı karşılayacak yeterlikte. Foça otelleri ise misafirlerine rahat ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyorlar. Foça’da büyük konaklama tesisleri olsa da genellikle Foça otelleri butik oteller ve pansiyonlardan oluşuyor. Foça pansiyonları genellikle Eski Foça denilen yerde daha yoğunlar. Deniz kenarında da doğanın içinde de Foça pansiyonlarına rastlayabilirsiniz. Foça pansiyonları yaz tatil sezonunun başladığı nisan aylarında hizmete açılıp ekim ayının sonlarına kadar devam ediyorlar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veren Foça pansiyonlarının işletmecileri de yörenin kendi halkı. Bu yüzden oldukça samimi ve ilgili bir hizmet sunuyorlar. Foça pansiyonlarının fiyatları ise çoğu ünlü tatil beldesine nazaran gayet makul. Her misafirin bütçesine ve zevkine uygun konaklama tesisleri var. Kalabalık arkadaş grupları için de çocuklu aileler için de oldukça uygunlar. Siz de güzel bir Foça tatili planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Foça pansiyonları, Foça pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz