Pansiyon Rehberi
X
X

Göreme Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567516015805324.jpg

Ülkemizin en büyük açık hava müzesi ve UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alan Göreme Tarihi Milli Parkı’nı sınırları içerisinde barındıran Kapadokya’nın en önemli turistik beldelerindendir Göreme.

7 ile 13. yüzyıllarda Hıristiyanların kayaları oyarak yüzlerce manastır ve kilise yaptığı bu büyük alan her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı gezgin tarafından ziyaret edilmektedir. Göreme Kapadokya’nın turizm alanında kendisini en çok geliştirmiş yöresidir. Sayıları yüzlerle ifade edilebilen irili ufaklı konaklama tesisleri, restoranlar, seyahat acenteleri ve diğer işletmeler tüm yıl boyunca ziyaretçilere kusursuz hizmeti verebilmek için adeta birbiriyle yarışırlar. Hal böyle olunca sizlere de düşen en çok yapmak istediğiniz faaliyetleri belirlemek ve bunları sağlayan kişilerle bir araya gelmek kalıyor. Sonrasında anlarınızın keyfini çıkarmaksa en kolayı zaten. Kapadokya’nın merkezi konumundaki Göreme, Nevşehir merkeze ve havaalanına 13 km uzaklıktayken diğer turistik beldelere de oldukça yakındır. Dolayısıyla konaklamanızı Göreme’de yaparak çevre beldelere günübirlik olarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Göreme Açıkhava Müzesi’nin dışında yakın çevrede gezilebilecek Karanlık Kilise, Elmalı Kilise, İsketeli Şapel, Çarıklı Kilise, Aziz Basel’in Şapeli, Tokalı Kilise gibi pek çok tarihi eser vardır. Ayrıca uzun yürüyüşleri ve keşifleri sevenlerdenseniz 4 bin metre uzunluğundaki muhteşem Güvercinlik Vadisini gezmenizi öneririz. Ayrıca yürüyüş severler ve tabiat aşıkları için Zemi Vadisi, Göreme Kızılçukur Vadisi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi ve Güllüdere Vadisi gezi alternatifleri olabilirler. Bölgenin geneline yayılan mutfaktaki Anadolu çizgisi Göreme’de de kendini gösterir ancak yörenin kendine özgü pek çok özel lezzeti de bulunmakta. Örneğin gendime, dıvıl, düğün çorbası, sütlü çorba, ağpakla ve nohutlu yahni bunlardan sadece birkaçı. Daha önce de belirttiğimiz gibi kendisini turistik olarak bu kadar geliştirmiş bir bölge olan Göreme, konuklarına pek çok alternatif pansiyon da sunuyor. Bölgenin klasiği taş binalar, kemerli yapılar veya tarihle iç içe mağara odalardan teşkil pansiyonlardan bütçenize ve zevkinize uygun birini seçebilirsiniz. Kapadokya Göreme pansiyonları genellikle oda kahvaltı, az bir kısmı ise yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. Göreme pansiyon fiyatları ise sezon yoğunluklarından kolayca etkilendiği için, erken yapılan gezi planlarında herhangi bir tatsız sürprizle karşılaşmıyorsunuz.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz