×
Hera Hotel Bergama
Talatpaşa Mah. Tabak Köprü Cad. No:38 Bergama, İzmir, 35700 Harita
Bergama Pansiyonları
Talatpaşa Mah. Tabak Köprü Cad. No:38 Bergama, İzmir, 35700

Milattan öncesi uygarlığa dayanan ve bir tarih hazinesine sahip olan Bergama'da tahmini 200 yıllık iki rum taş evi Oflaz ailesi tarafından orijinallerine sadık kalınarak 3 meşakkatli yılda restore edilerek 2011 Haziran ayında hizmete sokulmuş.

Hotel isminin seçiminde bahçedeki nar ağacının yunan mitolojisinde Zeus'un karısı ve kadınlık ile evlilik tanrıçası olan Hera'yı sembolize eden bir figür olmasının etkisi bir hayli fazla. 10 odalı 2 taş ev, çok rahat bir lobi, bahçe ve terastan oluşan otelde ayrıca adını şarap tanrısı Dionysus'dan alan şahane bir şarap evi konukların çok beğendiği serin bir mekan olarak dikkat çekiyor.

Her oda yunan mitolojisindeki birer tanrı ve tanrıça ismini taşımakta ve parşömen (oğlak derisi) kağıdına yapılmış resimleri duvarlarını süslüyor. Odaları ve banyolarında her türlü konfor mevcut olup tarihi yapıya uygun şekilde özel olarak ahşap ağırlıklı olarak dekore edilmiş.

Teras bir yandan Akropoldeki yedi mabedden biri olan Demeter tapınağına, diğer yandan kızıl avlu (Bazalika) ve şehre bakıyor. Bu panaroma içerisinde nefis ve yerel lezzetlerinde sunulduğu bir kahvaltı sizleri bekliyor. Hera Hotel misafirleri için terasta bir kadeh şarap yada bir fincan kahve eşliğinde Akropol ve Bazalika üzerinde batan güneşi seyretmek yada gün boyu çekilen fotoğrafları tüm hotelde mevcut kablosuz internet bağlantısı sayesinde dostlarıyla paylaşmak günün keyifli bir bölümüdür.

Odaları: Hera Hotel'de ki tüm odalar yunan mitolojisindeki bir tanrı veya tanrıçanın ismini taşıyor ve binanın, şehrin tarihsel yapısına uygun şekilde olarak dekore edilmiş. Eskitilmiş masif yatak başları, makyaj masaları, elbise dolapları ile bronz avize ve aplikler ahşap yer ve tavanlar ile birbirini tamamlayacak şekilde kullanılmış. Tüm odalarda ortopedik yataklar bulunuyor. Hotel sahipleri Mevhibe ve İskender Oflaz tarafından toplanmış değişik parçalar odalarda ve hotelin diğer bölümlerinde sergileniyor. Hera Hotelin misafirlerine evlerinde oldukları kadar rahat ve özgür hissetmeleri ve ikinci evlerinde olduklarını düşünmeleri için özel çaba harcanıyor.

Teras ve şarap evi ile bütünleşen ana binada Zeus, Hera, Artemis, Poseidon, ve Athena odaları bulunmaktadır. İkinci binada ise Ares, Nike, Afrodit, Demeter ve Apollo odaları yer alıyor.

Daha Az
Daha Fazla
Odalar
Tesis Özellikleri
Harita - Lokasyon
Diğer Bilgiler
Denize mesafe:
Deniz yok
Havalanına mesafe:
Havaalanı yok
Şehir merkezine mesafe:
Şehir merkezi yok
Sezon:
1 Ocak / 31 Aralık
Müşteri Yorumları
Yeni yorum yaz
( 0 ile 5 arası )

Your comment sending. Please wait.
Yorumunuz gönderildi. Onaylandıktan sonra görüntülenecektir.
Rezervasyon
Fiyat Gör, Hemen Yer Ayırt
Sezon: 1 Ocak / 31 Aralık
Sevgili Pansiyon Dostu
Otelimizin sayfasına hoş geldiniz. Bu sitede otelimiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konuk yorumlarını okuyabilir ve siz de yorum yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya rezervasyon talebiniz olursa bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

İyi Tatiller...
Benzer Tesisler
Favorilere Ekle
Favoriler