Pansiyon Rehberi
X
X

Heybeliada Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
057dfd2066d07c2e457494a9b4cf5b7501bc0e23.jpg

Eski İsmi, Yunancada bakır anlamına gelen Halki olan, İstanbul ada yaşantısının en karakteristik özelliklerine sahip olandır Heybeliada. Adalar ilçesinin ya da Prens Adaları’nın Büyükada’dan sonra en hareketli adasıdır.

Yeşil dokusunu çok iyi korumuştur. Şahane koruları, rengârenk sokakları, faytonları, sokaklarda oynayan çocukları, güler yüzlü ada ahalisi ile konuklarını sıcacık karşılar Heybeliada; sanki mahallenize gelmişsiniz gibi. Heybeliada, kısa sürede pek çok önemli noktasını ziyaret edebileceğiniz bir bölge. Ancak tarihin ve doğanın tadını çıkarmak için kalış sürenizi uzatmanız da tabii ki mümkün. Heybeliada gezinizde uğramanızı önerdiğimiz yerlerden bahsedecek olursak: Cumhuriyet dönemi önemli yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın 1912’den itibaren 32 yıl boyunca yaşadığı edebiyat ve hatıra dolu evi bugün müze haline dönüştürülmüştür ve adanın en ilgi çeken yerlerinden birisidir. Aya Spridon Manastırı (Terk-i Dünya) ise özellikle ilginç hikâyesi ile etkileyici bir ziyaret noktasıyken İsmet İnönü Köşkü, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Aya Triada Manastırı, Ayion Nikolos Rum Ortodoks Kilisesi, Heybeliada Sanatoryumu ile Kamariotissa Kilisesi de diğer önemli gezi alanlarıdır. Ada kültürünün vazgeçilmez parçası olarak Heybeliada’da yapacağınız Fayton Turu, bu yemyeşil coğrafyayı yakından tanımanızı sağlayacak. Eğer tercih ederseniz bisikletle yapacağınız çevre gezilerinde ise daha serbest zaman geçirebilir, ciğerlerinizi bol oksijenle doldurabilirsiniz. Heybeliada’da her damak tadına ve bütçeye uygun birçok seçenek bulunuyor. Ancak enfes İstanbul manzarasına nazır balık sofraları adanın en vazgeçilmezlerinden. Özellikle klasik Rum mezelerini mutlaka tatmanızı öneririz. Adada geçireceğiniz zaman içerisinde rahat ve huzurlu ortamları ile Heybeliada pansiyonlarını konaklamak için düşünebilirsiniz. Konaklama fiyatları sezon yoğunluklarına bağlı olarak değişse de genelde uygun seviyedeler. Ayrıca hafta içi ve hafta sonu fiyatlarının da değişiklik gösterdiğini belirtmekte fayda var. Sitemizi inceleyerek İstanbul Heybeliada pansiyonları, Heybeliada pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz