Pansiyon Rehberi
X
X

Kabak Koyu - Kelebekler Vadisi Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1568641329753647.jpg

Dünya gezginlerinin, Dünya’nın en güzel beş yerinden biri olarak seçtiği bu bölgeye ulaşmak gerçekten çok kolay değil. Kabak Koyu’nun üst tarafına Ölüdeniz’den minibüsle geldikten sonra yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Eğer önceden rezervasyon yaptırdıysanız pansiyon işletmecileri sizi belli bir noktadan traktör ya da arazi aracıyla alabiliyorlar. Aksi takdirde biraz yürümek gerekiyor. 1987’den öncesine kadar ayak dahi basılmamış bu bölgeye herkesten önce gelen ve yerleşen Turan Pirendeoğlu’dur. Elektrik ve suyun bulunmadığı bölgeye yerleşmek için tüm zorlukları göğüslemiş ve bugünkü Turan Camp’ın temellerini atmıştır. Fethiye’den başlayıp Antalya’da son bulan dünyaca ünlü, tarihi Likya Yolu’nun güzergâhındaki bu bölgede günlerinizi doğanın kucağında geçirirken pek çok doğa harikasını da görme şansına sahip oluyorsunuz. Antik taşlarla örülü Likya mezarlığını, yüzlerce kuş ve kelebek çeşitlerini barındıran Aladere Şelalesi’ni gezerken ve sonunda gri-beyaz kumsala vardığınızda bu coğrafyanın bir yeryüzü cenneti olduğuna kanaat getiriyorsunuz. Sahilden yüzerek ulaşabileceğiniz mağara ise macera severlere enfes bir deneyim yaşatıyor. Kabak Koyu ile birlikte yakın bölgenin bir diğer doğa harikası ise Kelebekler Vadisi. Etrafı yüksek uçurumlarla çevrili ve sadece deniz yoluyla ulaşılabilen bu plaj, adını aldığı gibi onlarca çeşit nadir kelebek türlerine ev sahipliği yapıyor. Kelebekler Vadisi sadece günübirlik gezilerle gidilebilecek bir yer olduğu için herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor. Kabak Koyu yapısı gereği kamp ve pansiyon işletmelerine ev sahipliği yapıyor. İsterseniz kendi çadırınızla gelebileceğiniz gibi, isterseniz de tüm rahatlık unsurları düşünülmüş kamping alanında hazır kurulu çadırlardan birini seçebilirsiniz. Yemekler kamp alanında genellikle açık büfe olarak sunuluyor. Eğer tercihiniz bir pansiyonda konaklama ise Kabak Koyu pansiyonları en güzel odaları ve yemekleri ile sizleri ağırlamaktan keyif alıyorlar. Bölgenin çeşitli sebze ve otları ile hazırlanan yöresel yemekleri, ekmekleri, taze balıklar ve tabii ki günün vazgeçilmez öğünü kahvaltıları ile Kabak Koyu pansiyonları hizmetlerini eksiksiz sunuyorlar. Pansiyon fiyatları sezon içinde farklılıklar gösterse de genelde uygun. Sitemizi inceleyerek Kabak Koyu pansiyonları, Kabak Koyu pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz