Pansiyon Rehberi
X
X

Kastamonu Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567602830194410.jpg

Kastamonu, Batı Karadeniz bölümünün en nadide illerinden biridir. Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen, keşfettikçe daha da merak uyandıran pek çok doğa harikası ve tarihi esere sahip bir şehirdir.

Yemyeşil dağların arasına gizlenmiş bu kent, plajları, kayak merkezleri, yaylaları, milli parkları, hanları, camileri, külliyeleri ve en nihayetinde insanı ile adım attığınız anda mıknatıs gibi çeker sizi. Kastamonu Ankara’ya yaklaşık 3 saat, İstanbul’a ise 6,5 saat mesafededir. İstanbul’dan Kastamonu havalimanına tarifeli uçuşlarla 1 saatte gidebilirsiniz. Vardığınızda 12. yy Bizans zamanından Kastamonu Kalesi karşılıyor sizi. Gezinizin devamında yakın dönem Osmanlı sivil mimarisinin en nadide örnekleri ile karşılaşıyorsunuz. Tarihi gezinizin durakları arasında olmazsa olmazlar ise: Mahmut Bey Camii, İsmail Bey Külliyesi ve tarihi Kastamonu Konakları’dır. Ayrıca Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi ile ören yerleri Zımbıllı Tepe Höyüğü ve Kastamonu Pompeipolis Antik Kenti sizleri bekliyor. Doğa bu yeryüzü cennetine oldukça cömert davranmıştır. Mağara gezilerine ilgi duyanlar için Kuyluç Mağarası, Sarpunalınca Mağarası ve Ilgarini Mağarası görülmesi gereken alanlardır. Doğa yürüyüşleri ve keşifler için ise Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu ve Valla Kanyonu ile Oluklu Yayla, Gürcü Yaylası ve Asarbaşı Yaylası gezi programlarına dâhil edilebilecek alanlardır. Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz onlarca sahil beldesi Kastamonu il sınırları içerisindedir. Özellikle Cide ve İnebolu yanı sıra Doğanyurt, Bozkurt, Gideros, Abana ve Çatalzeytin plaj ve koyları güneşin ve yazın tadını çıkarabileceğiniz beldelerdir. Dört mevsim ayrı çekicilikleri olan Kastamonu’nun en önemli alanları Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Kayak Merkezi ile Küre Dağları Milli Parkları’dır. Koruma altındaki bu alanlar benzersiz bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kastamonu zengin tarihi ve doğasının yanı sıra eşsiz mutfağı ile de göz kamaştırır. Bunun ana sebebi bitki örtüsündeki çeşitlilik ve doğal besi hayvan türleridir. Bitkiler, mantarlar, otlar, dağ çileği gibi taze sebzeler ve meyveler Kastamonu’nun bereketli topraklarında yetiştirilir. Ayrıca Türkiye’nin en kaliteli sarımsağı da burada yetiştirilmektedir. Kastamonu’nun yöresel mutfağından en önemlileri ise: anakız çorbası, mancar yemeği, tirit, çemen, ekşili pilav, caba güveci, banduma, pırasa dolması, keşkek ve cırık tatlısıdır. Yılın 12 ayında da gezinizi dolu dolu geçirmenizi sağlayacak kadar zengin atraksiyonlara sahip bir yöre olan Kastamonu’da konaklamalarınızda tercih edebileceğiniz pek çok alternatif pansiyon bulunuyor. Kastamonu pansiyonları bölgede keyifle geçirdiğiniz vaktin sonunda dinlenip yeni güne hazırlanacağınız eşsiz tesislerdir. Tarihi bir konak ya da modern bir tesis olsun Kastamonu, geleneksel Anadolu misafirperverliğini sonuna kadar sunan pansiyonlarıyla bölgeye tekrar gelmek istemenizi sağlayacak. Kastamonu pansiyonları fiyatları da oldukça uygun seçenekler sunuyorlar misafirlerine. Kalabalık gruplarla da çocuklu ailelerle de uygun tatil olanakları sunan Kastamonu pansiyonları ve pansiyon fiyatları ile ilgili sitemizi inceleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz