Pansiyon Rehberi
X
X

Mardin Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567604212613771.jpg

Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan tarihi Mezopotamya Bölgesi’nde yer alan; dinlerin, kültürlerin yüz yıllar boyu birlikte yaşadığı, kardeşliğin en az insanlık tarihi kadar eski olduğu bir kenttir Mardin.

Yerli ve yabancı turistlerin özellikle kültür gezilerinde en çok zaman ayırdıkları merkez olması sebebiyle her zaman hareketli bir şehirdir. Tarihi mekânlar, medreseler, kiliseler, camiler, sinagoglar, manastırlar, çarşılar, dükkânlar… Her biri Mardin’in özgün taş mimarisine sahip tüm bu yapılar ve hikâyeleri, Mardin’deki günlerinizi geçmişin gizemli yollarında geçirmenizi sağlayacak. Mardin merkezde şehrin en önemli simgesi Mardin Kalesi’dir. Şehrin en güzel manzarasını kaleden izleyebilir, yeni gezi rotalarınızı buradan çizebilirsiniz. Şehri gezerken mutlaka uğramanız gereken birkaç önemli nokta ise: Revaklı Çarşı, Mor Yusuf Kilisesi, Sabancı Kent Müzesi, Muzafferiye Medresesi, Şah Sultan Medresesi, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi’dir. Ayrıca merkeze 30 km uzaklıktaki Dara Harabeleri de bölgenin önemli arkeolojik edinimlerindendir. Mardin mutfağı tarih boyunca pek çok kültürün katkısı ile bugünkü halini almıştır. Doğunun yüksek aromalı ve yoğun baharatlı lezzetlerinden örnekleri, şehrin hemen her bölgesine dağılmış kaliteli restoranlarda tadabilirsiniz. Özellikle kaburga dolması, işkembe dolması, lebeniye, çörten, kibbe, alluciye ve ciğer pilavı yöresel lezzetlerden öne çıkanlarıdır. Mardin seyahatinizin en önemli unsuru olan konaklamanız için ise Mardin merkez pansiyonları pek çok farklı seçenek sunuyor. Şehrin genel mimarisine paralel olarak taş yapılarda bulunan Mardin pansiyonları, otantik ve mistik havayı gününüzün ve gecenizin her anına taşıyor. Taş mimarinin pek çok avantajından biri ise doğal iklimlendirme sağlamasıdır. Yani tesisler kışın çok az enerjiyle kolayca ısınırken, yazın kavurucu sıcaklarında iç alanlar tamamen serin kalabiliyor. Mardin merkez pansiyonları her bütçeye ve zevke uygun fiyat ve tarzda, misafirleri için unutulmaz Mardin deneyimlerini bütünleyen hizmetlerini sunuyorlar. Güzel ve keyifli geçmesini istediğiniz bir Mardin gezisi planlamak için sitemizi inceleyerek Mardin pansiyonları, Mardin pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz