Pansiyon Rehberi
X
X

Mudurnu Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567517996946956.jpg

Bolu’nun tarih dolu yemyeşil doğasının bir başka parçası da Mudurnu’dur. Bolu’ya 1 saatlik uzaklıkta bulunan Mudurnu, Selçuklu ve özellikle Osmanlı tarihinde önemli görevlerde bulunmuş, tarihin akışına yön vermiş bir şehirdir.

İlçedeki pek çok tarihi eser Osmanlı döneminden kalmakla birlikte sayıca çok fazla olmaları bu bölgenin kentsel sit alanı ilan edilmesini sağlamış ve eserler tamamen koruma altına alınmıştır. Tarih kokan sokakları, güler yüzlü ahalisi, tertemiz havası, damak çatlatan yemekleri ile asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir diyardır Mudurnu. İlçe çevresi görülmeye değer pek çok doğal ve kültürel alana ev sahipliği yapmakta. Mudurnu’ya gelen ziyaretçilerin ilk uğradıkları yer mutlaka Şehriman Tepesi oluyor. Özellikle gün batımlarında harika manzaralar veren bu tepeye giderken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. İlçenin en görkemli yapısı Armutçular Konağı da ziyaret edilebilecek önemli mimari eserlerden biridir ve 2006 yılında Kültür Bakanlığı tarafından restore edilmiştir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından aynı isimle yaptırılan cami 1546 yılında yaptırılmış olmasına rağmen mimarisi Selçuklu eserlerini andırmaktadır. Mudurnu çevresindeki çam ormanlarında sayısız güzellikte yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Doğanın sesini duymak ve tazelenmek için bu rotaları deneyebilirsiniz. Mudurnu’da İpekyolu Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında her yıl gerçekleştirilen Şeyh-ül İmran Bayramı bölgenin bu dönemde ziyaretçi akınına uğramasına sebep oluyor. 30 yılı aşkın süredir 1 Temmuz’da gerçekleşen şenlikte, Şehriman Tepesi’nde kazanlarda pişirilen pilav ziyaretçilere ikram ediliyor. Mudurnu mutfağı damaklara şenlik pek çok özel yemeği bünyesinde barındırıyor. Mengen mutfağı etkisindeki Mudurnu’da özellikle tadılması gereken lezzetler: balkabaklı gözleme, sakız bakla çorbası, korova şerbeti, erişteli kaşık sapı, katık, palize, paşa pilavı ve gırma börek’tir Mudurnu’da tarihi yapının birer parçası olarak günümüzde hala dimdik ayakta olan konaklarda ve pansiyonlarda kalabilirsiniz. Mudurnu pansiyonları, özgün mimarisi, lezzetli yemekleri, konforlu ve nostaljik odaları, güler yüzlü işletmecileri ile yıl boyu misafirlerini ağırlıyorlar. Siz de doğa ve tarihin kucağında tazeleyen, yenileyen, dinlendiren bir tatil düşünüyorsanız Mudurnu çok iyi bir alternatif olabilir. Mudurnu pansiyon fiyatları ise her türden bireysel ve grup misafirler için son derece uygun. Ekonomik fiyat seçenekleri ile kalite ve konfordan ödün vermeyen tesisler, erken rezervasyonda da avantajlı fiyatlar sunuyorlar. Sitemizi inceleyerek Bolu Mudurnu pansiyonları, pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz