Pansiyon Rehberi
X
X

Patara Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
8ccc4f3dd76c269115dcc8b796675c8f20426bee.jpg

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı antik bir Likya kenti olan Patara, son yıllarda giderek artan popülaritesi ile yüksek bir turizm potansiyeline sahip olma yolunda ilerliyor.

Kaş’ın ve Kalkan’ın sakin, yemyeşille mavinin birbiriyle harmanlanmış doğasında bulunan küçük bir tatil beldesi Patara. Öyle oldukça gürültülü ve kalabalık bir yer değil. Daha çok şirin bir tatil kasabası havasında. Dar sokakları ve taş kaldırımları, samimi ve güler yüzlü esnafı ve halkıyla size huzur veren bir havası var.

Patara’nın yerleşim olarak tarihi ise oldukça eskilere uzanıyor. MÖ 8. Yüzyıldan beri yerleşim olduğu kazılarda elde edilen bulgularla ispatlanmış. Ünlü komutan İskender’in Kuşattığı kentlerden biri olduğu da söyleniyor. Roma ve Likya döneminde de önemli kentler arasında. Özellikle Patara Limanı sevkiyat açısından önemli bir merkezmiş. Hristiyanlar açısından ise önemi bir başka. Çünkü Noel Baba olarak bildiğimiz St. Nicholas’ın Pataralı olduğu söylenmektedir. Beldenin adı Patara ise Hititçede Patar, Likyalıların dilinde ise Pttara olarak söylenirmiş. O günlerden bugüne biraz değişikliğe uğrayarak Patara olarak gelmiş.

Bugün Patara’da yaptığınız bir yürüyüşte antik dönemlerden kalan zafer taklarını, kemerleri, Bizans bazilikasını, anıt mezarları ve pek çok bulguyu görebilirsiniz. Zaten beldenin civarında Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Kral mezarları gibi pek çok antik dönem kalıntısını görebilirsiniz. Patara Antik Kenti’nin büyük bir kısmı rüzgarla taşınan kumların altında kalsa da son zamanlarda yapılan arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkarılmaya başlanmış.

Patara’nın altın sarısı renginde ve çölü andıran kumları, mavinin her tonunu önünüze seren bir de Patara Plajı var. Caretta carettaların üreme alanlarından olan Patara Plajı, her daim rüzgârlı denizi ve tertemiz kumları ile ülkemizin en güzel plajlarından biri. Hatta yapacağınız at gezintileri ile size ayrı bir zevk verecektir. Kaplumbağaların üreme alanlarından olduğu için de koruma altına alınmış alanlarımızdan biri. Patara’da bulunan konaklama tesisleri ise genellikle butik otel ve pansiyon olarak hizmet veren tesisler. Hepsinin muhteşem bir deniz ve doğa manzarası var. Beldede olduğu gibi Patara pansiyonlarında da yeşille mavi iç içe geçmiş. Patara pansiyonları konumları gereği denizin biraz gerisindeler. Denizi yukarıdan görüyorlar. Ancak konaklama tesislerinden denize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İsterseniz bazı tesislerin denize ulaşmanızı sağlayan servisleri de mevcut.

Patara pansiyonlarının çoğunda yüzme havuzu bulunmaktadır. Pansiyonlar sundukları olanakları ve konforlu hizmetleri ile lüks otelleri aratmıyorlar. İşletmecileri ve personelleri ise oldukça yardımsever ve güler yüzlü. Patara pansiyonlarının fiyatları da çok uygun. İsterseniz kalabalık arkadaş grubunuzla isterseniz de ailenizle gidin uygun fiyat seçenekleri her zaman bütçenizle dost. Sitemizi inceleyerek Patara pansiyonları, Patara pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz