Pansiyon Rehberi
X
X

Rize Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1568637584530055.jpg

Karadeniz Bölgesi’nin çayı ile meşhur en önemli turizm merkezlerinden biridir Rize. Köklü tarihi, yemyeşil doğası ve ender görülür güzellikleriyle Rize’ye bir kez gelen tekrar tekrar gelmek ister.

Tabiat ana oldukça cömert davranmıştır bu şehre. Yaylaları, milli parkları ve akarsuları her şeyin en doğalı en bozulmamışı buradaymış hissi veriyor. Rize birbirinden güzel ilçeleri ile başlı başına bir turizm destinasyonudur. Doğa ve kültür turizmine dair pek çok faaliyeti bu bölgede gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin içerisinde Fırtına Deresi üstündeki Kemer köprüler veya Şenyuva Köprüsü, Mikron Köprüsü, Çağlayan Köprüsü, Köprüköy Köprüsü ve Güneyce Köprüsü’nün de bulunduğu bir köprüler turu yapabilirsiniz. Ya da kendinize Rize Kalesi, Zil Kalesi, Ciha Kalesi, Yukarı Kale ve Bozuk Kale gibi sadece kalelerden oluşan bir rota oluşturabilirsiniz. Her durumda Rize’nin benzersiz tarihi güzellikleri unutulmaz anılar yaşamanızı sağlayacak. Rize de en az Trabzon kadar şanslı ve ünlüdür konu yayla ve yaylacılık olunca. Bölge kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır yaylalar. Dünyaca ünlü Ayder Yaylası’nın yanı sıra Avusor Yaylası, Anzer Yaylası,Kavrun Yaylası, Samistal Yaylası,Ovit Yaylası, Çağrankaya Yaylası, Hazindak Yaylası, Polakcur Yaylası, Gito Yaylası,Kale Yaylası, Çeymakçur Yaylası Sal Yaylası, Pokut Yaylası, Palovit Yaylası, Elevit Yaylası bu bölgenin benzersiz güzelliklerini oluşturuyor. Doğal güzelliklerinin içindeki bir diğer önemli alan da Kaçkar Dağları Milli Parkı’dır. Bazı ender hayvan ve endemik bitki türlerine ev sahipliği yapan parkta, pek çok doğa sporu da yapılabilmektedir. Rize’de Karadeniz mutfağının en seçkin örneklerini bulabilirsiniz. Yörenin kendine özgü yemekleri içinde hamsi çorbası, etli lahana sarması,enişte lokumu, pepeçura, turşu tavali, fasulye turşusu ve burma lahana yer alıyor. Rize gelişmiş bir turizm bölgesi olarak seyahat severlere pek çok konaklama alternatifi de sunuyor. Özellikle bölgenin özgün mimarisine sahip Rize pansiyonları, uygun fiyatları ile pek çok gezginin tercih ettiği işletmeler. İster şehir veya ilçe merkezlerinde olun, isterseniz de yemyeşil yaylalarda; kendinizi evinizin rahatlığında hissettirecek en az bir pansiyon mutlaka var. Uygun fiyatlı ve konforlu Rize Pansiyonları için sayfalarımızı incelemenizi öneririz. Sitemizde Rize pansiyonları, Rize pansiyon fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Keyifli tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz