Pansiyon Rehberi
X
X

Şanlıurfa Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1569499270261529.jpg

Bölgenin en köklü tarihe sahip illerinden biri de Şanlıurfa’dır. Hz. İbrahim’in doğup büyüdüğüne inanılan şehir olduğu için tüm semavi dinlerin mensupları, her yıl bu şehre akın eder.

Ayrıca milattan önce 132-250 yılları arasında hüküm sürmüş Osroene Krallığı sebebiyle Hıristiyanlar da bu “kutsanmış” şehre büyük ilgi gösteriyorlar. Tarih dolu sokakları, otantik atmosferi, lezzetli yemekleri ve eşsiz mimarisi ile Güney Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden birisidir Şanlıurfa. Balıklıgöl’ü ve hikâyesini duymayan yoktur. Sadece bir göl ya da havuzdan ibaret olmayan bu merkez, hemen yanında Ayn-ı Zeliha adlı göl, pek çok cami, çeşme, Hz. İbrahim’in doğup büyüdüğü mağarayı da içine alan devasa bir kültür parkı. Dolayısıyla Balıklıgöl geziniz için yarım günden daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Şehrin tarihi dokusu aslında tüm sınırlarına yayılmış durumda. Özellikle merkeze yaklaşık 120 km uzaklıktaki Halfeti Antik Kenti; Yunanlar, Süryaniler, Araplar ve Bizanslılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Türkiye’de siyah gülün yetiştiği tek yer olan Halefeti’nin bir kısmı Birecik baraj gölünün suları altında kalmıştır. Şanlıurfa gezinizde gezilip görülmesi gereken pek çok önemli noktadan birkaçı ise: Fırat Nehri, Rızvaniye Medresesi, Fırfırlı Cami, Göbekli Tepe, Şanlıurfa Müzesi, Eyyüp Peygamber Mağarası ve Kuyusu’dir. Urfa Kalesi ve tarihi çarşı ise Şanlıurfa’ya ait tüm motiflerin görülüp izlenebileceği ayrı gezi rotaları olabilirler. Türkiye’nin en büyük bölgesel gelişim projelerinden birisi olan GAP kapsamında, yapımı 1994 yılında tamamlanan Atatürk Barajı ve Harran ilçesi de bölgenin gezilebilecek destinasyonları arasında yer alıyor. Şanlıurfa mutfağı, tüm ülkede bilinen, önemli bir kültür olduğu gibi bu mutfağın en güzel örneklerine de tabii ki Şanlıurfa’da rastlayacaksınız. Örneğin çiğ köfte, patlıcan kebabı, içli köfte en bilinenleri iken; çağala aşı, hıttı bastırması, isot çömleği, acır annaziği, saca basma gibi yemekler sadece bu bölgede tadabileceğiniz ender lezzetlerdir. Şanlıurfa gezinizde tercih edebileceğiniz pek çok farklı kategoride pansiyon ve konuk evi bulabilirsiniz. Özellikle Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerini de tadabileceğiniz, sıra gecelerine katılabileceğiniz pansiyonlar ve konuk evleri şehir sakinlerinin tüm misafirperverliği ile konuklarını ağırlıyor. Şanlıurfa pansiyonları ve konukevleri, geleneksel sivil mimarinin en güzel uygulamalarına sahip taş binalarda yazın sıcağından ve kışın soğuğundan uzak, Şanlıurfa gezinizden kalan anıları sevdiklerinize anlatmadan önce dinlendiğiniz güzel mekânlar olarak aklınızda kalacak. Şanlıurfa pansiyonlarının fiyat seçenekleri de oldukça uygun. Her kesimden tatilcinin rahatlıkla tercih edebileceği fiyatlar. Siz de sitemizi ziyaret ederek Şanlıurfa pansiyonları ve Şanlıurfa pansiyon fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Keyifli tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz