Pansiyon Rehberi
X
X

Şirince Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
cc02eb1a3e75456104c91cb9f5b34898ac795f18.jpg

Tepelerin arasına kurulmuş ve özgün mimarisini hala koruyan Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir köy. 2012 yılında kıyamet senaryoları ile tüm dünyanın gözünü üzerine çeken Şirince, böylece giderek artan ününe ün ekledi.

Dar, taş sokakları, enfes yemekleri, doğal güzellikleri ve samimi insanı ile Şirince mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Selçuk merkeze geldiğinizde zaten Şirince tabelalarını görüyorsunuz, o tabelaları takip ederek yaklaşık on dakika sonra Şirince’ye varabilirsiniz. Daha köyün girişinden başlıyor muhteşem bir tablonun görüntüsü. Şirince’nin tarihteki adı Kırkınca’ymış, sonraları değişe değişe Çirkince halini almış. Cumhuriyet’in ilk yıllarında ise zamanın İzmir valisi tarafından isminin kendisine hiç yakışmadığı düşünülmüş ve haklı olarak beldenin adı Şirince olarak değiştirilmiş. Şirince, gerçekten de adı gibi şirin bir köy. Daha köyün girişinde; kendi el emeklerini ya da yaptıkları somun ekmekleri satan köy halkını gördüğünüzde, sizi mandalina kokuları karşıladığında ve o daracık sokakların her biri bambaşka tarihi sayfalara açıldığında ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Şirince gerek pek çok turistik bölgeye yakın konumu gerekse de doğal ve tarihi güzellikleri ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğradığı bir turizm beldesi haline gelmiş. Köyde konaklamanız için öyle büyük ve kalabalık tesisler elbette yok. Zaten Şirince evleri koruma altında. Şirince halkı kendi evlerini konaklama tesisine çevirmiş. Genellikle eski Rum evlerinden dönüştürülen butik otel ve pansiyonlar var. Bu sebepledir ki Şirince pansiyonları tam bir tarihi ev havasında işletmeler. Zaten işletmecileri de köyün yerli halkı. O kadar içten ağırlıyorlar ki sizi kendi evinizin samimiyetini buluyorsunuz. Hele de evin hanımının lezzetli parmakları ile hazırladığı çeşit çeşit yöresel yemekler, zeytinyağlılar, kabak çiçeği dolmaları, yaprak sarmaları…. Şirince’ye geldiğinizde konaklama seçenekleriniz de bu kadar şirin işte. Şirince pansiyonları genellikle yılın her dönemi hizmete açıklar. Zaten köy küçük bir yerleşim olduğu için konum olarak da hemen her yere yakınlar. Şirince pansiyonları rengârenk çiçeklerle bezeli bahçelerin içinde yer alıyorlar, doğayla iç içe. Odanızda ise günümüz modern olanaklarını bulabilmeniz mümkün. Şirince pansiyon fiyatları ise civar ilçelerdeki turistik tesislere nazaran oldukça uygun. Yaz aylarında dönemsel olarak fiyat artışları görülse de genel olarak herkesin bütçesine uygun seçenekler sunuyorlar. Eğer hala Şirince’yi görmediyseniz bu yaz harika bir fırsat olabilir. Sitemizi inceleyerek Şirince pansiyonları, Şirince pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi unutmayın. Şirince pansiyonları yaz aylarında oldukça yoğun oldukları için rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz