Pansiyon Rehberi
X
X

Sultanahmet Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
b181906325619ce3e5718d291dbdf2af07c2f4ae.jpg

İstanbul’un köklü tarihinin en diri kanıtlarının bulunduğu, her köşesi buram buram tarih kokan, ünü ülke sınırlarının dışına taşmış önemli turizm merkezlerimizden biridir Sultanahmet.

Günlerce gezmekle bitmeyecek kadar çok tarihi ve kültürel nokta bulunan Sultanahmet’te konaklama seçenekleri de bir o kadar sınırsızdır. Tarihi yarımadanın batı ucunda, farklı devlet ve milletlerden kalan önemli idari, dini ve sivil yapıların bulunduğu yaklaşık 2500 yıllık geçmişe sahip olan Sultanahmet Meydanı, dünyanın en ünlü meydanlarından biridir. Tarih dolu Sultanahmet gezinize İstanbul’un meşhur siluetinin parçalarından ve şehrin en görkemli yapılarından biri olan Sultanahmet Camii ile başlayabilirsiniz. 1600’lü yılların başında inşa edilen caminin en önemli özelliklerinden birisi de 20 binden fazla İznik çinisi ile süslenmiş olmasıdır. Sultanahmet’in dünyaca ünlü diğer görkemli yapısı ise Ayasofya Müzesi’dir. Bizans döneminde kilise, Osmanlı döneminde de cami olarak kullanılan yapı günümüzde binlerce turistin ziyaret ettiği bir müze olarak kullanılmaktadır. Meydanın en önemli diğer iki yapısı ise III. Ahmet Çeşmesi ve Alman Çeşmesi’dir. Bölgenin en gizemli iki gezi noktası Yerebatan Sarnıcı ve Binbirdirek Sarnıcı, Bizans döneminden kalma eserler olup kullanıldıkları dönemde şehrin su ihtiyacını karşılayan önemli yapılardır. Meydanın görülmeye değer simgesel yapıtlarından dikili taşlar ise gezginler tarafından oldukça ilgiyle ziyaret edilmektedir. Yılanlı Sütün, Örme Sütun ve Dikilitaş çevre gezinizde görmeniz gereken noktalardan birkaçıdır. İstanbul Sultanahmet’te konaklamak isterseniz seçenekleriniz de oldukça fazla. Genel olarak şehir oteli ve butik oteller, pansiyonlar yoğunlukta bölgede. Uzun dönem konaklamak ve özgürce kenti keşfetmek düşüncesindeyseniz tercihiniz mutlaka Sultanahmet pansiyonlarından yana olmalı. İstanbul Sultanahmet pansiyonları, yıllardır turizmin için olan işletmeciler tarafından işletiliyor. Güler yüzlü ve kaliteli hizmetin yanında konfor da oldukça ön planda. Yılın her dönemi açık olan tesisler genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Ancak günün her saati mutfaklarında Türk ve dünya mutfağından pek çok lezzeti tatmanız mümkün. Sultanahmet pansiyonlarının fiyatları da civardaki pek çok tesise göre oldukça uygun. Uzun dönemli konaklamak isteyen hemen her bütçeden tatilcinin, gönül rahatlığı ile tercih edebileceği tesisler. Sitemizi ziyaret ederek Sultanahmet pansiyonları, Sultanahmet pansiyon fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz