×
Uğurlu Konakları - Kastamonu
Hisarardı mah. Şeyh Şaban-ı Veli cad. No: 47-51 Kastamonu Telefonu Göster +90(366) 212 18 12 Harita
Kastamonu Pansiyonları
Hisarardı mah. Şeyh Şaban-ı Veli cad. No: 47-51 Kastamonu

Uğurlu Konakları, Kastamonu tarihi kent merkezinde, 1,5 dönüm bir bahçe içinde yer alan 2 adet tarihi konaktan oluşuyor. Özgün mimari yapısı olabildiğince titizlikle korunarak restore edilmiş olan konaklar, otantik bir anlayışla, her biri farklı renklerde ve zevkli mobilyalarla dekore edilmişhttp://www.pansiyonrehberi.com/Adminjkl/index.php?page=mod_otel_gnc&otlID=527 25 odasıyla, tarihin soluğu içinde modern konforu yaşatıyor. Kastamonu kalesinin hemen altındaki konumuyla, kalenin muhteşem dekorunu bütünleyen konaklar, aynı zamanda kentin tüm tarihi ve kültürel çekim noktalarına yürüme mesafesinde. Geniş ve dingin bahçesinde, çok sayıda meyve ağacı, çiçek ve fıskiyeli havuzun sunduğu dinlendirici ortamda, huzur bulabilir, kitap okuyabilir, enfes yemeklerimizi tadabilir, ya da sadece kendinizi geçmişin nostaljik esintilerine bırakabilirsiniz. Kapalı lobi restoranlarında ve geniş bahçe restoranlarında, Kastamonu mutfağının seçkin yerel lezzetleri sunuluyor. Kastamonu’lu maharetli kadınlarımızın ellelinden çıkma etli ekmek, mantı, banduma,tirit, yaprak sarma, ev baklavası, kaşlık helvası ve daha pek çok yöresel lezzet, sizleri beklemekte..... Uğurlu Konakları’nın çam kokulu odalarında geçireceğiniz bir veya birkaç gün, hem geleneksel kültürümüze farklı bir bakış kazanmanızı sağlayabilir, hem de gönüllerinize ve midenize bir şölen sunabilir.

Kompleksi oluşturan yapılardan daha eski olanı (orijinal Uğurlu Konağı), yaklaşık 150 yıllıktır ve özgün geniş sofaları etrafında sıralanmış  9 odadan oluşmaktadır. İkinci konak 20. yüzyıl yapısıdır ve 16 oda ihtiva etmektedir. Her iki konak da aynı tarzda özgün Kastamonu evinin hımış tekniğiyle, Ankara KTVKK ‘dan onaylı projeye uygun olarak titizlikle restore edilmiştir.
Her iki konakta toplam  25 oda ve 55 yatak kapasitesine sahip olan tesis, 55 kişilik kapalı restoranı, 250 kişilik açık bahçe restoranıyla hizmet vermektedir. Ortalama 15-18 m2 büyüklükte olan ferah odalar, tamamen ahşap iç mimarisine uygun olarak, gelenekselle modernin bir sentezi olan zevkli ve uyumlu dekorasyonuyla tarihin soluğu içinde günümüzün konforunu sunmaktadır.  Her odada, ustalıkla tarihi yapıya eklenmiş ya da dolaplardan dönüştürülmüş banyolar, modern teçhizatıyla gerekli tüm konfora sahiptir. 
5 adet ekstra büyük özel  odamız, suit oda olarak tefriş edilmiştir.
Restoran ve  lobi olarak hizmet veren geniş alt kat sofamız, dinlenmek, müzik dinlemek ve TV seyretmek  için zevkle döşenmiştir.
 Restoranımız, yöresel Kastamonu yemeklerinden, Türk mutfağının özgün sıcak ve soğuk lezzetlerine, ızgara ve mezelere uzanan geniş bir menüyle hizmet vermektedir.
Geniş ve huzurlu bahçemizde özellikle bahar ve yaz aylarında ağaçlarımızın gölgesinde dinlenmek, kitap okumak, müzik dinlemek ve  sohbet  etmek, ayrı bir keyiftir.

Daha Az
Daha Fazla
Odalar
Tesis Özellikleri
Harita - Lokasyon
Diğer Bilgiler
Denize mesafe:
Deniz yok
Havalanına mesafe:
Havaalanı yok
Şehir merkezine mesafe:
Şehir merkezi yok
Sezon:
1 Ocak / 31 Aralık
Müşteri Yorumları
Yeni yorum yaz
( 0 ile 5 arası )

Your comment sending. Please wait.
Yorumunuz gönderildi. Onaylandıktan sonra görüntülenecektir.
Rezervasyon
Fiyat Gör, Hemen Yer Ayırt
Sezon: 1 Ocak / 31 Aralık
Sevgili Pansiyon Dostu
Otelimizin sayfasına hoş geldiniz. Bu sitede otelimiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konuk yorumlarını okuyabilir ve siz de yorum yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya rezervasyon talebiniz olursa bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

İyi Tatiller...
Benzer Tesisler
Favorilere Ekle
Favoriler