Pansiyon Rehberi
X
X

Ürgüp Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1567517410754708.jpg

Kapadokya denince akla ilk gelen merkez Ürgüp’tür. Kalabalık nüfusu, hem konaklama hem de yeme-içme ve eğlence işletmelerindeki çeşitlilik ile bölgenin diğer merkezlerinden ayrılır.

Kapadokya’nın genel ritminden farklı olarak Ürgüp’te her zaman hareket ve dinamizm vardır. Bizans döneminin önemli bir din merkezi olan Ürgüp; çevresindeki köy, kasaba ve vadilerdeki kaya manastır ve kiliselerin piskoposluk merkezi idi. 11. yüzyılda Selçuklu himayesindeki Ürgüp, Konya ve Niğde’ye bağlanan önemli bir kale görevi görüyordu. Bu döneme ait Altılı Kapılı Türbe ve Temenni Tepesi Türbeleri görülmeye değer tarihi eserlerdir. Hepsinden de popüler yapı ise ünü ülke sınırlarının da dışına çıkan Asmalı Konak’tır. Dizi filmin yayınlanmasının üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala binlerce turist bölgeye geldiğinde bu konağı ziyaret ediyor. Tarihi freskoları ve nostaljik sokakları ile Mustafapaşa kasabası da günübirlik gezileriniz için bir seçenek olabilir. Ürgüp seyahatinizde rotanıza dâhil ederek gezebileceğiniz diğer yerler ise: Ürgüp Ayvasil Kilisesi, Ürgüp Kadıkalesi, Taşkın Paşa Camii, Aziz Theododre Kilisesi, Fırathan, Sarıhan, Kızılçukur, Pembe Vadi, Üzengi Vadisi ve Ürgüp Müzesi. Ürgüp, merkezindeki restoranları, cafe ve barları hediyelik eşya dükkânları ile bütün bir akşam gezip güzel vakit geçirebileceğiniz kadar büyük.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz