Pansiyon Rehberi
X
X

Yalova Pansiyonları

Arama Seçenekleri Gör
Tesis Adı
Fiyat Aralığı
Bölgeler ve Kategoriler
Hizmetler
Lokasyon
Yemek
Kimler İçin
Oda İçinde
Spor ve Aktiviteler
Tesis Ek Özellikler
Evcil Hayvan Politikasi
1569499743109660.jpg

Türkiye’nin en güzel kıyı şehirlerinden birisi olan Yalova, aynı zamanda sahip olduğu varlıklarla önemli de bir turizm merkezimizdir. Marmara Denizi’nin güneyinde, Bursa ve Kocaeli illerine komşudur Yalova.

Dolayısıyla üzerinden her gün yoğun bir trafik geçer. Transit yoldan geçerken “bir gün Yalova’ya da gelelim” deyip fırsat bulduğunda gelenler şehrin artık müdavimi olmuşlardır. Harika doğası, denizi, plajları, güleç ve aydın insanı, termal bölgeleri ile her mevsim onlarca alternatif faaliyeti önünüze serer Yalova. Yalova’daki elverişli iklim koşulları fidan ve süs bitki üretiminde bu kenti lider yapmıştır. Gezinizin bitiminde belki eviniz ya da bahçeniz için bu güzel bahçelerden alışveriş yaparsınız. Yalova’nın diğer lider olduğu konu ise ünü sınırlarımızın dışına taşmış termal turizm alanlarıdır. Yalova Termal ve Armutlu Termal bölgesi ve tesisleri, sahip oldukları eşsiz doğa ve yüksek kalitedeki suları ile kıymetli birer destinasyon halini almış ve her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Yalova Termal konaklama tesislerindeki çeşitliliğin yanı sıra günübirlik kullanım için de oldukça elverişli bir bölgedir. Atatürk’ün sık sık ziyaret ettiği Termal, kapladığı büyük alan içerisinde termal banyolar, çeşitli sıcaklık ve özellikteki sular, çeşmeler, mesire alanları ve canlı ağaç müzesi Arboretum vaktinizi dolu dolu geçirebileceğiniz yerlerdir. Yalova Termal ile kıyaslandığında bitki örtüsü daha zayıf olan Armutlu ise hem birinci kalitedeki kaplıca suları hem de deniz kıyısı yerleşimi olduğu için oldukça önemli bir termal bölgedir. Diğer önemli kıyı yöresi ise Çınarcık’tır. Eski İstanbullular tarafından çok sevilen bir belde olup birçok kişinin burada yazlık evi bulunmaktadır. Sürekli esintili havası, masmavi denizi, çınar ağaçları, güler yüzlü ahalisi, rengarenk evleri ve kendinden beklenmeyecek kadar keyifli gece hayatı ile Çınarcık, İstanbul ve Yalova’nın sayfiye yeridir. Yalova gezinizde trekking severlerin popüler rotalarından biri olan kestane, ıhlamur, köknar ve meşe ağaçlarıyla bezeli Erikli Yaylası’na uğramanızı öneririz. Yürüyüş boyunca size eşlik eden Erikli deresi ve üzerindeki şelaleler, mola anlarınızda serinlemenizi de sağlayacak. Ayrıca Üvezpınar köyüne 8 km mesafedeki kendine hayran bırakan Sudüşen Şelalesi’ni de görmenizi öneririz. Yalova, tüm doğal güzelliklerinin yanında çok fazla sayıda olmayan tarihi değerleri ile de gurur duyuyor. Açık Hava Müzesi, Kara Kilise, meşhur Yürüyen Köşk’ü gezmenizi tavsiye ederiz. Yalova konaklamanız için ister şehir merkezi, ister termal bölgeler veya Çınarcık olsun çok sayıda alternatife sahipsiniz. Yalova pansiyonları, bölgenin klasikleşmiş konukseverliği ile işletilen temiz ve kaliteli tesisler. Yalova pansiyonlarının fiyat seçenekleri de oldukça uygun. Uzun süreli ve kalabalık konaklamalarda tercih edilebilir. Yalova pansiyonları sayfamızı ziyaret ederek, seçeneklerinizi inceleyip karşılaştırabilir, bilgi sahibi olabilir ve bütçenize uygun pansiyona rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. İyi tatiller.

NEDEN PANSİYON REHBERİ
Tatil Planlarınız için bizden tavsiye alın Tüm Tesisleri gezip inceliyoruz ve sadece beğendiklerimizi yazıyoruz Doğru fiyatlagüvenilir oteller sunuyoruz